Вибір пили — справа неПИЛьна!
Одним з головних інструментів у господарстві вважається пила. І це справедливо, оскільки вона незамінна не тільки для садових робіт, а й у будівництві.
За вибір такого важливого пристрою необхідно братися з розумом і насамперед визначати завдання та критерії, які відповідають вашим потребам. Отже, за типом двигуна пили поділяються на бензинові, електричні й акумуляторні.
Бензинові пили вирізняються найбільшою потужністю. При цьому вони є найнебезпечнішими у використанні, мають високий рівень шуму і вібрації, а також відчутну вагу, що ускладнює роботу оператора. Шкідливі вихлопні гази, що виділяються при роботі бензопили, негативно впливають на здоров’я людини і навколишнє середовище. А крім витрат на покупку, вас очікують постійні витрати на паливо і складний догляд за інструментом після кожного використання.
На сучасному ринку визнаними лідерами вже давно стали електричні й акумуляторні моделі. Це обумовлено їх невеликою вагою, мінімальним рівнем шуму і вібрації, відсутністю вихлопних газів, що дозволяє працювати пилою в приміщенні. Вважається, що такі інструменти значно поступаються в потужності пристроям з двигуном внутрішнього згоряння. Однак компанія Greenworks уже пропонує покупцям акумуляторну техніку, порівнянну за потужністю з бензиновою.
Крім цього, пили поділяються на види, виходячи зі сфери їх застосування:
• Ланцюгова пила — потужний інструмент для роботи з деревом. У саду, в лісі й на будівництві завжди знайдеться робота для цього пристрою, і йому не буде рівних у виконанні поставлених завдань.
• Висоторіз-гілкоріз покликаний організувати безпечну роботу на висоті (обрізання гілок і сучків, підрівнювання крони тощо). З ним догляд за деревами стане набагато простіший та ефективніший.
• Шабельна пила — універсальний пристрій для швидкого і точного розпилу деревини, металу, пластику, обрізання гілок та іншого. Завдяки компактним розмірам, можливості застосовувати різні полотна і здатності впоратися із завданнями різного ступеня складності цей інструмент полегшить життя і рядовому користувачеві, і професіоналу.
• Циркулярна пила забезпечує точний і акуратний пропил. Вона впорається з кубометрами дощок і бруса, гіпсокартоном, ламінатом і м’яким металом, а також буде незамінною при масштабному зведенні присадибних споруд.
Для правильної роботи і довгої служби інструменту дотримуйтеся кількох простих рекомендацій. Використовуючи електричний і акумуляторний інструмент:
— Зберігайте техніку (в тому числі й акумулятори) в сухому і теплому місці.
— Не допускайте перегрівання пристроїв під час роботи, робіть перерви під час експлуатації.
— Тримайте різальне оснащення добре заточеним, щоб уникнути надмірного нагріву ланцюга та його швидкого зносу.
— Очищуйте оснащення після кожного використання, підточуйте зуби і змащуйте шину спеціальною оливою.
— Рекомендується працювати при сухій погоді та ііз сухими матеріалами.
— Не нехтуйте заходами безпеки!