text_item_name 0-800-337-567 sales@gwt.in.ua
Інтернет-магазин GREENWORKS
111

ТОНКОЩІ ВИБОРУ НОЖІВ ДЛЯ ГАЗОНОКОСАРОК

Для початку відзначимо, що головним завданням газонокосарок є догляд за газоном. Звичайно, їх можна використовувати для косіння зарослої ділянки трави, але основна орієнтація — зелені галявини, які є частиною ландшафтного дизайну.

І тут відразу дається взнаки різниця порівняно із застосуванням садового тримера, різальна волосінь якого не зрізає, а немов розриває стебла, що призводить до хвороб і висихання трави. У той час як конструкція ножів косарки спрямована на досягнення рівного зрізу примхливої газонної рослинності або ж на тотальну утилізацію заростей.

Форма

Різальні ножі газонокосарок мають певну форму і кут заточування для досягнення конкретних цілей. Отже, за формою їх можна поділити на три типи:

  • прямий;
  • фігурний;
  • мульчувальний.

Ніж прямої форми характеризується простою конструкцією з прямокутними кінцями. Фігурний ніж має плавне викривлення від центру до країв. Мульчувальний тип ножа відрізняється Z-подібною формою і може бути оснащений зубами на кінцях лопатей. Слід зазначити, що всі перелічені типи ножів підтримують мульчувальну функцію, але різальне оснащення із зубами робить це набагато інтенсивніше.

Край різальної лопаті має бути під кутом навіть у прямого типу ножів. Лезо кріпиться до вала двигуна косарки вигнутими краями вгору. При запуску пристрою в барабані створюється всмоктувальний повітряний потік (принцип «пилососа»), який піднімає траву для її ефективного обрізання, а потім спрямовує зрізані стебла всередину травозбірника або назовні через бічне викидання. Таке кутове викривлення також допомагає при транспортуванні.

Розмір

Рекомендується встановлювати і використовувати ножі, що відповідають передбаченій ширині скошування газонокосарки. Наприклад, можна взяти лезо меншого розміру, проте в цьому випадку воно не зможе створити необхідного повітряного тиску в барабані. І крім зменшення ширини обробки ділянки, це призведе також до неналежного транспортування зрізаних залишків рослин. Не все сміття «вибереться» з внутрішнього корпусу косарки назовні/потрапить у мішок, але лезо безумовно коситиме траву.

А ось застосування більш довгого, ніж заявлена ширина косіння, ножа може бути небезпечним. Меншим із лих у цьому випадку буде понівечений барабан, а більшим — двигун, який вийшов з ладу. Між кінцями ножа і барабаном обов’язково має бути зазор не менше 1 см.

В асортиментному ряду газонокосарок Greenworks є унікальна акумуляторна модель G40LM49DB, обладнана відразу двома барабанами і, відповідно, двома лезами. Її загальна ширина скошування становить 49 см, при цьому кожен з ножів за довжиною дорівнює 24,5 см.

Розмір установлюваного ножа можна дізнатися з документації до конкретної моделі інструмента, його довжина дорівнює ширині скошування, позначеній у технічних характеристиках. Також розмір визначається за міткою на корпусі: наприклад, 35 см — такої довжини має бути лезо (іноді на 1 см менше, бо це значення з урахуванням розміру барабана і відстані від нього до лопатей).

Інше

Як ми вже дізналися, краще дотримуватися заявленої ширини косіння газонокосарки при виборі ножа. Але як щодо використання оснащення інших брендів? Відповідь проста: таке оснащення можна використовувати, якщо воно схвалене виробником вашої газонокосарки. Також існує додаткове пристосування — адаптер, однак компанія Greenworks рішуче не рекомендує подібні втручання в пристрій. Ігнорування цих рекомендацій призведе до можливої поломки інструмента і, як наслідок, виникнення негарантійного випадку, а також може призвести до фатальних наслідків. Ми радимо використовувати тільки фірмові ножі, призначені саме для вашої моделі.

Найправильнішим рішенням буде точити ножі вручну/за допомогою фахівця авторизованого сервіс-центру або купувати нові в офіційного дилера.

Повернутися до перегляду інших статей

Есть необработанные заказы

Notice: Undefined variable: newOrdersExists in /home/autobook/gwt.in.ua/www/vqmod/vqcache/vq2-catalog_view_theme_new_polianna_template_common_footer.tpl on line 519Необработанных заказов: