text_item_name 0-800-337-567 sales@gwt.in.ua
Інтернет-магазин GREENWORKS
111

Садовий компостер: що це і як його зробити власноруч

Для отримання щедрого врожаю та квітучих клумб треба уважно доглядати за рослинами, регулярно їх «напувати», прибирати бур’ян. А ще необхідно забезпечити якість ґрунту. Він має бути збагаченим корисними речовинами.

Бренд Greenworks виробляє екологічну техніку, тому підтримує використання органічних добрив. Головні плюси органіки — натуральність, простота внесення, швидкість засвоєння, безпечність для навколишнього середовища. Завдяки їй структура землі стає кращою, більш пухкою, насиченою поживними елементами, що забезпечує повноцінне харчування вирощуваних культур.

А щоб одночасно робити подвір’я та грядки чистими і готувати добавку для підвищення якості землі, треба лише зробити компостер, де все це буде зберігатися і «дозрівати».

Компостер — це невелика споруда для перетворення органічних відходів на родючу масу, що відбувається завдяки їхньому розкладанню під впливом діяльності мікроорганізмів. Зробити його самостійно до снаги кожному, в кого є акумуляторні пристрої Greenworks — ударний дриль-шуруповерт GD24DD60 та лобзик GD24JS.

Немає певних правил чи категоричних заборон, із чого можна / не рекомендовано будувати такий ящик. Усе залежить від того, які матеріали у вас уже є або в якому стилі ви бачите майбутній «завод» з вироблення добрив. Наприклад, можна застосувати піддони, які часто лишаються після замовлення габаритних меблів, будівельних матеріалів.

Для звичайного компостера знадобиться 4—5 піддонів, для компостера на два та більше відсіків — відповідно, більше. Щоб ваш витвір у стилі лофт слугував якнайдовше, попередньо обробіть усі деталі антисептиком та, якщо хочете надати йому яскравості і більш естетичного вигляду, пофарбуйте.

Також з найменшими витратами можна зробити ящик з товстих гілок, які могли у вас з’явитися після чищення дерев у садку. У такій справі доброю помічницею стане пила Greenworks — наприклад, мережева GCS1840 чи акумуляторна GD40CS18 з лінійки 40 V.

Якщо гілки надто товсті, розпиліть уздовж. Так вам буде навіть зручніше їх укладати одна на одну.

При виготовленні компостера з дошок (2—3 см завтовшки) і брусків (5 см) або металевих кутків з нержавіючої сталі, які зручно різати кутошліфувальною машиною моделі GD24AG, ви матимете можливість проявити фантазію. Споруда може бути високою або низькою, одинарною чи з кількома ємностями, з відсіками одного рівня за висотою або різнорівневими.

Перед з’єднанням елементів обробіть деревину фунгіцидами. Щоб такий «об’єкт» став прикрасою вашої садиби, відшліфуйте дошки і бруски, нанесіть на них кілька шарів морилки, лаку або звичайної фарби. Підготувати все до покриття допоможе акумуляторна орбітальна шліфмашинка G24ROS.

Також можна комбінувати деревину/метал із сіткою. У такий спосіб ви точно забезпечите доступ кисню для прискорення процесу перегнивання та формування компосту.

Будування компостера — це практичний корисний крок для будь-якого господарства. Тому що до нього можна викидати:

  • шишки, соснові голки;
  • пташиний послід;

  • бадилля, бур’ян, траву після скошування газону;

  • тирсу, подрібнені гілки (але лише якщо на них немає бактеріальних хвороб);
  • папір, картон, зокрема упаковку з-під яєць;
  • опале листя;

  • яєчні шкарлупки;
  • лушпиння, шкірки від бананів (але від апельсинів та інших цитрусових краще не додавати: вони небезпечні для корисних бактерій і дощових черв’яків);
  • залишки кісток, продуктів харчування (проте не м’ясної і молочної їжі: під час розкладання, яке триває досить довго, вони виділяють неприємний запах).

Компост — найбільш доступна, безпечна, проста сировина для того, щоб збагатити ґрунт азотом, калієм, фосфором, кальцієм та іншими поживними елементами. Поліпшений стан землі сприяє розвитку овочевих культур і квітів, а також покращенню вашого настрою від споглядання за ними.

Головне, що з інструментами від компанії Greenworks, які можна замовити на нашому сайті, отримати таке добриво в зробленому власноруч компостері дуже просто!

Повернутися до перегляду інших статей

Есть необработанные заказы

Notice: Undefined variable: newOrdersExists in /home/autobook/gwt.in.ua/www/vqmod/vqcache/vq2-catalog_view_theme_new_polianna_template_common_footer.tpl on line 519Необработанных заказов: